pokrycia i izolacje dachowe

abito.pl
wszystko na twój dach !

  Roof Master - aplikacja dla dekarzy  Scan me!


  Scan me!

  Instrukcja

 • Zeskanuj właściwy kod QR i zainstaluj aplikację
 • Uruchom aplikację
 • Wybierz "Rejestruj kodem QR"
 • Wprowadź wymagane dane i zeskanuj kod QR ponownie aby zapisać rejestrację


 • Nowości Abito prosto z FB!

  Wykonujemy wszystkie prace związane z budową i przebudową dachów:

  1. montaż pokryć dachowych z: blachodachówki, blachy trapezowej, dachówki betonowej i ceramicznej
  2. wykonywanie więźb dachowych wraz ze ścianami szczytowymi i kominami
  3. montaż obróbek dekarskich
  4. montaż okien dachowych
  5. montaż rynien
  6. profesjonalne wyceny w/w usług wraz z niezbędnymi materiałami
  7. doradztwo techniczne
  8. nadzór budowlany w zakresie wykonywanych robót  Cenniki i materiały do pobrania

  Proszę wybrać rodzaj cennika .

  Detaliczny Dekarze Handlowcy
  Wycena dachu


  WYCENA MATERIAŁÓW NA TWÓJ DACH
  Pola oznaczone znakiem * są wymagane.
   
   
   
   
   
   
  Dodatkowe Informacje
   
  W celu dokonania rzetelnej wyceny konieczne jest dołączenie rzutu dachu. Jeśli jednak życzysz sobie wstępnej wyceny wpisz materiały i ich ilość w polu powyżej.
  Proszę dołączyć do wiadomości plik w jednym z podanych formatów: JPG,GIF,PNG,PDF,XLS,XLSX,DOC,DOCX,EXE,ZIP
  Wiedza www.abito.pl
  Ciepłe dachy z płaską dachówką -

  (artykuł z Magazynu dachy.info)

  osiedle pleska sadyba

  Inwestor zaplanował budowę ekskluzywnego mini-osiedla zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Puszczy Niepołomickiej, które miało się składać z ośmiu budynków w zabudowie bliźniaczej, a więc do wykonania było osiem takich samych dachów. Dachy mają prosty dwuspadowy kształt, na każdym z nich są okna dachowe i dwie proste z wyglądu lukarny, których właściwe wykonanie wymagało zaangażowania sporej wiedzy i umiejętności.

  pleska sadyba

  Mini-osiedle powstaje w okolicach Puszczy Niepołomickiej

  osiedle pleska sadyba

  Bez żurawia konstrukcja dachu nie mogłaby być ułożona w jeden dzień

  osiedle pleska sadyba

  Wizualizacja konstrukcji dachu

  Przepis na dach
  Prosty dach jest prosty. Stąd – jak do wykonania dobrego tortu – wystarczy może podać spis niezbędnych produktów wystarczających na jeden dach: dachówki, membrany, orynnowanie, blacha na obróbki, blacha perforowana, taśmy rozprężne, okna, kontrłaty i łaty, taśma uszczelniająca, izolacja PIR, folia paroizolacyjna, płyty i wkręty. Dokładne zestawienie użytych materiałów znajduje się w tabeli. Tak dobrane i wymieszane w odpowiedni sposób materiały trzeba przy użyciu elektronarzędzi i żurawia dekarskiego w odpowiedniej kolejności przyłożyć, przyciąć, przykręcić i mamy dach gotowy. Właściwie można by na tym skończyć, ale jak wiadomo, to nie jest takie proste. Szczegóły są najważniejsze – i to na każdej budowie.

   

  osiedle pleska sadyba

  osiedle pleska sadyba

  Drewno zostało zaimpregnowane a w miejscach, które będą widoczne, pomalowane impregnatem w kolorze okien i blachy użytej przy lukarnach

  osiedle pleska sadyba

  Do więźby użyte zostało drewno BSH - iglaste świerkowe klejone warstwowo

  osiedle pleska sadyba

  Dzięki użyciu maszyn sterowanych numerycznie CNC przy przygotowywaniu elementów więźby uzyskano precyzyjnie wykonaną konstrukcję i uniknięto widocznych wkrętów

  Projekt
  Osiedle to precyzyjnie zaprojektowane i zbudowane domy o parametrach zbliżonych do pasywnych, z wentylacjami mechanicznymi, grzane i chłodzone pompami ciepła – jeśli w ogóle będzie taka potrzeba w skrajnych temperaturach. Inwestorem i głównym wykonawcą całej tej inwestycji jest firma abito.pl. Pan Inż. Mieczysław Dereń, właściciel firmy, uczestniczył w projektowaniu tych domów oraz w wykonywaniu wielu prac i nadzorował całą budowę – od wbicia pierwszej łopaty aż do odbioru. Wiem na temat tej budowy właściwie wszystko, a dodatkowo wszystkie etapy prac są nie tylko opisywane w dzienniku budowy, ale też wykonujemy szczegółową dokumentację zdjęciową aparatem z ziemi, jak i z powietrza dronem – mówi.

  osiedle pleska sadyba

  Termoizolacja Bauder PIR Plus 200mm czeka na montaż nakrokwiowy na płyty gipsowo-włóknowe Farmacel

  osiedle pleska sadyba

  Otwór przygotowany do ciepłego montażu energooszczędnego okna dachowego Fakro FPP U5 – widok z zewnątrz.

  osiedle pleska sadyba

  Otwór w połaci przygotowany do montażu okna dachowego i późniejszej szpalety – widok od wewnątrz na płyty izolacji nakrokwiowej Bauder PIR Plus 200mm

  Prace budowlane
  Już przed rozpoczęciem projektowania inwestor wiedział, że teren nie jest łatwy, więc prace rozpoczęto od wymiany gruntu. Ponieważ powierzchnia była duża, do zagęszczenia warstwy nośnej użyty został walec autostradowy z wibratorem. Po sprawdzeniu przez geologa, który stwierdził, że stopnień zagęszczenia przerósł jego wymagania, na grubej folii rozłożono warstwę 15 cm polistyrenu ekstradowanego XPS pod płytę fundamentową, robiąc w ten sposób wannę z tego materiału na głębokość 32 cm. Po wykonaniu przyłączy sanitarnych i podwójnego zbrojenia wanna została zalana fibrobetonem, który następnie zagęszczono wibratorem, co w efekcie stworzyło potężny element nośny każdego budynku, ocieplony i odizolowany od wód gruntowych.osiedle pleska sadyba

  osiedle pleska sadyba

  Poniżej dolnego poziomu fundamentu został także wykonany drenaż obwodowy, uniemożliwiający podchodzenie wody od spodu i błyskawicznie usuwający wody opadowe.

  Tymi pracami fundamentowymi, postawieniem ścian z pustaków Ytong i Termalica oraz zbudowaniem monolitycznego stropu zajmowała się brygada Piotra Koniecznego, która niejednokrotnie sprawdziła się we współpracy z firmą abito.pl.

  osiedle pleska sadyba

  Montaż jednego z 11 okien dachowych FPP U5 94x140 wykonanych przez Fakro na zamówienie – wraz ze specjalnymi kołnierzami EZJ-FT do dachówki płaskiej i do głębokiego, ciepłego montażu (9 cm)

  osiedle pleska sadyba

  Prace montażowe przy lukarnie – tu ważna jest precyzja i dobra izolacja

  osiedle pleska sadyba

  Ogromna lukarna wspaniale doświetla i powiększa pomieszczenia na poddaszu

  Przy wykonywaniu belek żelbetowych wieńczących ściany kolankowe i ściany szczytowe, baczną uwagę zwrócono na umieszczenie śrub, które mają za zadanie nieruchome trzymanie murłat, płatew i w tym przypadku belki kalenicowej. Nie chciałem by te elementy były osłabiane przez przewiercanie. Tylko śruby mają okalać te belki, które są dociśnięte przez górną blachę i przykręcone nakrętkami, co potocznie nazywany mocowaniem przez cybanty. Uniemożliwia to jakiekolwiek przekręcanie się belek nośnych – wskazuje inż. Dereń.

  Przejdźmy do dachu
  Najważniejsza w budowie dachu jest konstrukcja. Zastosowano do niej drewno BSH – iglaste świerkowe, klejone warstwowo, o najwyższych parametrach wytrzymałościowych, a na kontrłaty, deski i łaty – drewno sezonowane i suszone w suszarni, a następnie impregnowane. Do wykonania konstrukcji inwestor zatrudnił znaną sobie już ze wcześniejszej współpracy firmę Odnova Jacka Smętka. Dzięki użyciu maszyn sterowanych numerycznie CNC uzyskano precyzyjnie wykonaną konstrukcję i uniknięto widocznych wkrętów.

  Do pomocy w wykonywaniu takich prac w obecnym roku firma abito zakupiła żuraw ciesielsko-dekarski Klass AMAK 60, Inwestycja była bardzo kosztowna, ale jest w ciężkich pracach ciesielskich i przy podawaniu dachówki niezwykle pomocna – nie tylko dla właściciela, lecz także dla kilkudziesięciu innych brygad z nim współpracujących.

  osiedle pleska sadyba

  Rozwiązanie wentylacji połaci nad górną częścią lukarny

  osiedle pleska sadyba

  Wentylacja połaci nad górną częścią lukarny raz jeszcze – widoczna siatka i przeciw-spadek

  osiedle pleska sadyba

  Lukarna w trakcie obróbki blacharskiej

  Montaż konstrukcji
  Dobrze przygotowane elementy konstrukcji udawało się w dwie brygady i przy pomocy żurawia ustawić i skręcić w jeden dzień, pracując od świtu do zmierzchu. Do skręcania używano mocnych kluczy udarowych Milwaukee i wkrętów konstrukcyjnych o średnicy 10 mm. Były one zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi cienką membraną, która w późniejszym etapie budowy, jak już nie będzie potrzebna, zostanie wycięta. Takie szybkie i dokładne wykonanie tego etapu robót, przebiegające praktycznie bez uszkodzeń drewna, byłoby niemożliwe bez użycia żurawia.

  Jak stosujemy takie drewno, to grzechem byłoby je potem przykryć, aby nie cieszyło ludzkiego oka, więc postanowiliśmy zastosować nakrokwiowo ognioodporną płytę gipsowo-włóknową Farmacel – wspomina inż. Dereń. Płyty zostały zamówione tak, by łączenia pionowe wychodziły na krokwiach a poziome były klejone na styk specjalnym klejem producenta.

  osiedle pleska sadyba

  Połączenie kołnierzy w jedną całość, oblachowanie obwodowe i przeciw-spadek zabezpieczają lukarnę przed wodą i zalegającym śniegiem

  osiedle pleska sadyba

  Dobrze widoczny przeciw-spadek na górnej części wykończonej już lukarny - boki po przykręceniu płyty OSB zostały zabezpieczone kasetonami z blachy drewnopodobnej wymyślonymi przez mistrza Krzysztofa

  osiedle pleska sadyba

  Podczas krycia dachu pogoda dopisywała

  Ekipa dekarska izoluje
  Od tego momentu do wszystkich dalszych prac został zaangażowany mistrz dekarski Krzysztof Sądel wraz ze swoją brygadą Sądel-Dach, żuraw z operatorem oraz ja – do pomocy przy rozwiązaniach przeze mnie wymyślonych i do nadzoru nad szczegółami – wspomina inż. Dereń.

  Umieszczanie płyt Farmacel na krokwiach i układanie izolacji nakrokwiowej Bauder PIR Plus - lambda 0.022 o grubości 20 cm co daje izolacyjność przegrody U=0,11 odbywało się bardzo szybko, bo operator żurawia precyzyjnie podawał bardzo ciężkie i niewygodne elementy na wskazane miejsce, a to ogromnie skracało czas pracy i minimalizowało zarówno wysiłek, jak i możliwość uszkodzenia materiału. Przy tych pracach dekarze bardzo dokładnie uwzględniali miejsca, gdzie będą montowane okna połaciowe i jednocześnie dbali o szczelność połączeń izolacji. Układając izolację nakrokwiową trzeba było zwrócić szczególną uwagę na to, aby izolacja wystawała odpowiednio za ściany ok. 20 cm po to, by w późniejszym etapie pracy można ją było szczelnie połączyć z izolacją fasady nie powodując mostków na ścianie kolankowej i szczytowej.

  Jednocześnie cała ta izolacja była przykręcana do krokwi przez kontrłaty o przekroju 5 x 10 cm wkrętami talerzowymi pod odpowiednimi kątami, żeby uniemożliwić jej późniejsze obsuwanie się pod ciężarem dachówki i śniegu.

  Do nich zostały po rozmierzeniu przykręcone łaty i od tego momentu stały się one głównym elementem nośnym okien dachowych, dachówki Erlus Linea oraz obciążenia śniegiem i do nich też montowane były haki rynnowe.

  osiedle pleska sadyba

  W kalenicy wentylację zapewniono dzięki trapezowej podporze z aluminiowej blachy perforowanej, do której zamocowano gąsiory

  osiedle pleska sadyba

  Każdy dach posiada 11 okien połaciowych, w tym 6 tworzących górne części dwóch autorskich lukarn

  osiedle pleska sadyba

  Obróbka przygotowująca montaż rynien na gzymsie przy lukarnie – w gzymsie widoczne otwory dla rur spustowych

  Montaż okien dachowych
  Przyszedł czas na montaż okien połaciowych, w tym przypadku wykonanych specjalnie dla potrzeb tej budowy przez Fakro. Były to okna uchylno-obrotowe FPP U5 ze specjalną szybą ograniczającą wydostawanie się ciepła z domu oraz ograniczającą przepuszczanie nadmiaru promieni podczerwonych do środka, uznane przez eksperta jako obecnie najbardziej optymalne energooszczędne okno przy nowoczesnym budowaniu. Montowane były przy użyciu specjalnych kołnierzy EZJ-FT do dachówki płaskiej i do głębokiego, ciepłego montażu (9 cm). Zastosowano także taśmy rozprężne gwarantujące bardzo szczelne połączenie z wcześniej przygotowanymi ramami o grubości 11 cm i wysokości 9 cm, co zdecydowanie poprawia ich już bardzo wysokie parametry izolacyjne.

   

   

  osiedle pleska sadyba

  Autorskie lukarny
  Inż. Dereń zaprojektował ciekawe rozwiązanie lukarn – bliźniacze, kolankowe połączenie okien fasadowych z oknami połaciowymi, dające rewelacyjne doświetlenie wnętrza i jednocześnie zwiększające jego przestrzeń. Rozwiązanie to daje także na zewnątrz budynku bardzo ciekawy efekt. Wymagało ono jednak dokładnego projektu i przemyśleń, aby nie spowodować nieprzewidzianych mostków termicznych w budynku, który ma być wybitnie energooszczędny. Taki zamiar się powiódł.

  Wycięte zgodnie z projektem konstrukcje lukarn dostarczono na budowę i rozpoczęto ich montaż po pomalowaniu impregnatem w kolorze elementów widocznych na zewnątrz budynku.

  osiedle pleska sadyba

  Pas przyrynnowy w części z okapem

  osiedle pleska sadyba

  Dobrze widoczne kilkucentymetrowe odchylenie rynny na hakach nakrokwiowych, które gwarantuje prawidłową wentylację połaci

  osiedle pleska sadyba

  To samo miejsce widziane od strony połaci – powietrze nie ma przeszkód

  Od początku było wiadomo, że wykonanie lukarn będzie najtrudniejszą częścią pracy. Najpierw trzeba było bardzo szczelnie zamontować okna połaciowe oraz termoizolację Bauder PIR Plus na bokach i na części płaskiej lukarny, przy tym należało to zrobić tak, by uzyskać niezbędne w tej konstrukcji przeciwspadki. Zapewniają one bezpieczny odpływ wody opadowej i wody z zalegającego topniejącego śniegu. Poza tym woda deszczowa z połaci nie może być przerzucana na okna, nawet przy gwałtownych ulewach. Połączenie kołnierzy w jedną całość wraz z oblachowaniem obwodowym wymagało niezwykłego kunsztu blacharskiego, mimo że w efekcie wygląda to na coś bardzo prostego. Dach płaski na autorskiej lukarnie został zabezpieczony termozgrzewalną membraną EPDM Resitrix SKW. Boki lukarn po przykręceniu płyty OSB zostały pokryte kasetonami z blachy drewnopodobnej, wymyślonymi przez mistrza Krzysztofa.

  Ułożenie dachówki
  Na deser zostało ułożenie dachówki, ale najpierw pytanie – co stanęło za wyborem tego a nie innego pokrycia?

  Obecnie architekci starają się uwydatniać w swoich projektach proste kształty, często są to przenikające się bryły, dachy skośne łączone z dachami płaskimi z dużym doświetleniem fasadowym i połaciowym. Analizując sprzedaż dachówek można zauważyć, że do tego typu budynków klienci najczęściej kupują dachówki płaskie lub dachówki lekko wklęsłe, potocznie zwane reńskimi. Jako alternatywę wybierają różnego rodzaju blachy rąbkowe.

  Wyrzutnia dachowa, do której jest podpięty rekuperator

   

  osiedle pleska sadyba

   

  To samo miejsce – widok z góry

  osiedle pleska sadyba

  Obróbki wykonywane są na listwach startowych i haftrach, by nie było widocznych wkrętów a widoczna folia zostanie wycięta po zakończeniu brudnych prac.

  Budynek jest zaprojektowany jako prosta forma dwóch brył, więc zastosowanie dachówki o prostych kształtach nasuwało się samo. Poza tym nowe domy na mini-osiedlu mają mieszkańcom dawać poczucie prestiżu i elegancji, więc również zgodnie z najnowszymi trendami mody powinna to być dachówka z prostą, łagodną formą. Elegancki satynowy pobłysk szlachetnej angoby inwestorowi zawsze bardzo się podobał. Pracuje on już kilkanaście lat z produktami Erlus, więc wybór był dosyć prosty: Erlus Linea szara spiekana satynowa angoba szlachetna.

  Ułożenie tej dachówki to już rzeczywiście była sama przyjemność. Dach był już wcześniej rozmierzony i na łatach były widoczne znaki, dokąd dokładnie ma sięgać każda dachówka, więc nie miało to znaczenia, od której strony się zaczyna. Jedynym kłopotem było doszlifowywanie dachówek przy kołnierzach, tak by leżały płasko w stosunku do płaszczyzny dachu, oraz zamontowanie komunikacji dachu.

  Ciekawostką jest to, że każdy z ośmiu domów posiada na skrajnym gąsiorze inną ozdobę, więc łatwo będzie przyjezdnemu wytłumaczyć, do którego domu ma wejść – np. pod kogutem czy pod lunatykiem.

  Obróbki, orynnowanie, wentylacja
  Ponieważ w kalenicy dachówki wyszły blisko siebie, nie można było zastosować łaty kalenicowej bez zakłócenia swobodnego wypływu powietrza wentylującego połać. Zastosowano więc odpowiednio wygiętą trapezową podporę z aluminiowej blachy perforowanej, do której zamocowano gąsiory, umożliwiając wentylowanie połaci.

  osiedle pleska sadyba

  Kogut i kot o zmierzchu – każdy z dachów posiada inną charakterystyczną ozdobę na skrajnym gąsiorze

  osiedle pleska sadyba

  Tu w pełnym słońcu – lunatyk i kot

  osiedle pleska sadyba

  Dachówka Erlus pięknie się prezentuje w zestawieniu z kolorem drewna i blachy na lukarnie – a w przyszłości z planowaną białą elewacją

  osiedle pleska sadyba

  osiedle pleska sadyba

  Aby zapewnić skuteczną wentylację, przed położeniem dachówki rynna Struga na hakach nakrokwiowych została odsunięta kilka centymetrów od wcześniej zrobionego pasa zasłaniającego izolację nakrokwiową. Taki zabieg umożliwił swobodny przepływ powietrza pomiędzy izolacją dachu a pokryciem. Wejście to zostało zabezpieczone specjalnie wykonaną obróbką z blachy perforowanej rozciąganej, aby nie wchodziły tu nieproszone gryzonie.

   

  osiedle pleska sadyba

  Szczyty dachów obrobione zostały blachą na rąbek, co zdecydowanie dodało budynkom elegancji. Wszystkie elementy oblachowania są wykonywane na listwach startowych i haftrach, by nie było widocznych żadnych wkrętów.

  Następnym etapem było zamontowanie wyrzutni dachowej, do której został podpięty rekuperator Thessla Green, oraz świetlika dachowego firmy Fakro, który ma za zadanie doświetlać łazienkę bez dostępu do ściany zewnętrznej.

  Odbiór
  Ponieważ inwestor był generalnym wykonawcą, to można powiedzieć, że odbiór prac odbywał się codziennie w ciągu prowadzenia robót a błędy były usuwane na bieżąco. Wiedząc, jak są wykonane te dachy, możemy udzielić na nie bezterminowej gwarancji. Materiały klasy premium i wykonawstwo przez rzemieślników z krwi i kości to gwarancja, iż dach będzie wyglądał i funkcjonował dobrze przez dziesięciolecia – podkreśla inż. Dereń, inwestor i generalny wykonawca w jednej osobie.  Informacje o Abito


  ABITO Sp.J. jest przedsiębiorstwem handlowo-usługowym powstałym w 1997 roku.
  Dzięki zdobytej wiedzy jesteśmy w stanie sprostać klientom o najbardziej wyrafinowanych gustach.
  Nasza oferta zawiera produkty najwyższej jakości renomowanych producentów zagranicznych i krajowych o marce znanej nie tylko w Europie.
  Nasze ekipy fachowców są w stanie zbudować lub zmodernizować każdy dach tak, aby był piękny, trwały i zadziwiał swoim wyglądem.
  Abito, jako doświadczona firma handlowa zaprasza do zapoznania się z jej ofertą oraz kontaktu z przedstawicielem, który w sposób fachowy doradzi jak najlepiej wykorzystać Państwa zasoby przeznaczone na budowę dachu bądź zmianę pokrycia dachowego.

   

   

  Dane rejestrowe firmy:

  "ABITO" J. Dereń M. Dereń Sp. J.

  ul. Wroniarka 16, 32-005 Niepołomice

  NIP - 945-17-74-984

  NIP - Pl 945-17-74-984
  Regon - 351364115
  Numer KRS: 0000325816


  nr rachunku pl - Alior Bank S.A.

  74 2490 0005 0000 4530 1959 8667

   

  numer rachunku pomocniczego w Euro Alior Bank S.A.

  SWIFT ALBPPLPW 

  59 2490 0005 0000 4600 8494 7987  ŻURAW/DŹWIG CIESIELSKO - DEKARSKI


   

  Dźwig-Żuraw-Kosz  Klaas K700 RSX na samochodzie MAN TGL 8.190, o masie całkowitej 8 ton.


  Jest to zupełnie nowe urządzenie  ultra lekkie, aluminiowe zbudowane na podstawie najnowszych technologi Firmy Klaas.

  Głównie dedykowany do współpracy z brygadami ciesielsko-dekarskimi, ale wykorzystywany także do podnoszenia na wysokie dachy jednostek wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, solarów i innych materiałów i urządzeń.

  Z powodu niedużej wagi łatwiej jest uzyskać zezwolenie na wjazd i pracę w ścisłym centrum miast, czyli dla nas to Kraków.

  Maksymalny udźwig według podanego diagramu udźwigów.

  Wyposażony także w samopoziomujący się kosz roboczy, który sterowany jest przez operatora z kosza.

  Wysięg pracy kosza według podanego diagramu.

   

  W przypadku zlecenia wynajmu naszego żurawia prosimy o sprawdzenie czy na miejsce wykonywania usługi możliwy jest dojazd pojadem o masie 8 ton bez zezwolenia.

  Jeżeli wystepują ogranicznia, uzyskanie stosownych zgód pozostaje po stronie usługobiorcy.  

   

  wynajem żurawia - Stanisław Marta - 605 06 20 20

   

   

   

   

   

   

  Galeria zdjęć Żurawia Ciesielsko dekarskiego AMAK oraz KLAAS A700 RSX

   

  Kontakt

  Mapa dojazdu do biura

  vera-image

  "ABITO" J. Dereń M. Dereń Sp. J.

  ul. Grottgera 57
  32-020 Wieliczka
  NIP - 945-17-74-984
  NIP - Pl 945-17-74-984
  Regon - 351364115
  Numer KRS: 0000325816

  nr konta pl - Alior Bank S.A. 74 2490 0005 0000 4530 1959 8667
  numer rachunku pomocniczego w EURO - Alior Bank kod SWIFT ALBPPLPW 59 2490 0005 0000 4600 8494 7987   SKŁAD FABRYCZNY WIELICZKA

  ul. Grottgera 57 (skrzyżowanie z DK94)
  32-020 Wieliczka,

  Czynne:
  SEZON LETNI
  pon - pt: 7.00-18.00
  SEZON ZIMOWY
  pon - pt: 8.00-16.00
  sob 8.00-13.00

  tel. 12 281-33-99
  tel. 12 288-24-42
  biuro@abito.pl


  Doradca techniczny:
  inż. Mieczysław Dereń
  602 778 904
  mieczyslaw.deren@abito.pl

  Zdzisław Kus
  Mistrz dekarstwa
  692 473 004
  z.kus@abito.pl

  Wojciech Strojny
  Dekarz specjalista
  698 902 752
  w.strojny@abito.pl
  Dział handlowy:

  Paweł Koryciński
  600 462 022
  12 288 24 42 wew. 23
  pawel@abito.pl
  Lucyna Czech
  602 757 114
  12 288 24 42 wew. 21
  lucyna@abito.pl
  Marcin Waśniowski
  604 124 288
  12 288 24 42 wew. 22
  marcin@abito.pl
  Iwona Krauz
  734 489 572
  12 288 24 42 wew. 24
  iwona@abito.pl
  Zarządzanie rozwojem Firmy

  mgr inż. Radosław Dereń
  +48 664 995 462
  radoslaw.deren@abito.pl
  Handlowcy mobilni:

  Zdzisław Kus
  692 473 004
  z.kus@abito.pl
  Marek Marta
  795 855 553
  marek@abito.pl
  Krzysztof Chojnacki
  784 420 270
  krzysztof@abito.pl
  Wojciech Strojny
  698 902 752
  w.strojny@abito.pl
  Doradztwo materiałowe dla Architektów

  Szeroko rozumiane doradztwo i pomoc dla Architektow
  - specjaliści w zakresie doboru i zastosowania materiałów do budowy i izolacji dachów skośnych, dachów płaskich i dachów zielonych

  inż. Mieczysław Dereń
  +48 602 778 904
  mieczyslaw.deren@abito.pl
  mgr inż. Radosław Dereń
  +48 664 995 462
  radoslaw.deren@abito.pl
  Mistrz dekarstwa Zdzisław Kus
  +48 692 473 004
  z.kus@abito.pl
  "ABITO" J. Dereń M. Dereń Sp. J.
  Abito.pl ul. Grottgera 57
  32-020 Wieliczka

  Email
  biuro@abito.pl